Choose your language
 / 
 / 
Czym jest wirtualne biuro?
Wirtualne biuro to nie tylko wirtualny adres, pod którym możesz zarejestrować firmę, ale również inne usługi, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Nasze lokalizacje: Warszawa, Gdańsk

Czym jest wirtualne biuro?

 

Wirtualne biuro to nie tylko wirtualny adres, pod którym możesz zarejestrować firmę, ale również inne usługi, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Decydując się na prace na własny rachunek — możesz się spotkać z kilkoma kwestiami związanymi z rejestracją firmy. Jedną nich jest  adres do rejestracji siedziby firmy. Każdy przedsiębiorca, a tym bardziej początkujący, ma na celu podwyższyć kondycję własnego biznesu i jednym ze sposobów jest obniżenie kosztów stałych funkcjonowania firmy. Tutaj, aby nie wynajmować prawdziwego biura — pomocą służy Wirtualne biuro w Warszawie lub Gdańsku od virtoffice.pl. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie, które możesz przeznaczyć na rozwój Twojej firmy

 

Czy tylko wirtualny adres?


Zgodnie z polskim prawem każda firma musi posiadać adres, pod którym jest zarejestrowana. Podstawową usługą wynajmu wirtualnych biur jest adres do rejestracji firmy i obsługa korespondencji. W zależności od wybranego pakietu można mieć szereg praktycznych usług dostosowanych do rzeczywistych potrzeb przedsiębiorcy w tym:

- adres do rejestracji firmy
- obsługa i powiadomienie o korespondencji przychodzącej
- skanowanie i przesyłanie e-mailem dokumentów
- udostępnienie zarchiwizowanych dokumentów w chmurze 
- archiwizacja dokumentów w zabezpieczonym pomieszczeniu 
- wysyłanie korespondencji na wskazany adres 
- dostęp do sali konferencyjnej 
- księgowość online

- adres do celów marketingowych

 

Wirtualne biuro – jak wybrać?

 

Różnorodność ofert na rynku daje możliwość dostosować usługi wirtualnego biura do własnych potrzeb. Jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze wirtualnego biura — wybór firmy, która świadczy takie usługi. Tutaj warto szczegółowo zastanowić się nad lokalizacją ponieważ adres Twojej firmy (np. w Warszawie lub Gdańsku) wybiera się na wiele lat. Częsta zmiana adresu negatywnie wpływa na wizerunek firmy oraz jej odbieranie wśród kontrahentów. Drugą bardzo ważną rzeczą jest możliwość skorzystania z przestrzeni (sali konferencyjnej) do pracy lub spotkań pod adresem Twojej firmy. Warto zwrócić uwagę na to, czy jest możliwość oznakowania logiem własnej firmy pod czas jej korzystania. Jest to niezbędne w razie kontroli z urzędu.

 

Wirtualny adres czy adres zamieszkania?

 

Początkujące przedsiębiorstwa, często jednoosobowe, lub takie, które  nie potrzebują stałego biura, decydują się zarejestrować firmę pod adresem zamieszkania. Zgadzamy się, że to jest rozwiązanie ekonomiczne – ponieważ oszczędzamy na opłatach czynszowych, ale czy na pewno w rzeczywistości wszystko wygląda tak pięknie?

 

Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy trzeba przeprowadzić spotkania biznesowe lub z klientami. Zacisze domowe nie zawsze będzie pozytywnie odbierane wśród kontrahentów a nie wszystko uda się załatwić w kawiarni. Warto też pamiętać o kontrolach urzędniczych, podczas których  osoba upoważniona zaczyna sprawdzać dokumentacje i sprzęt firmowy w obecności domowników. Pociąga to za sobą ryzyko uprawomocnionego naruszenia miru domowego. Dlatego warto odseparować życie prywatne od firmy i zarejestrować ją poza adresem zamieszkania. To zmniejszy ryzyko niespodziewanych gości oraz ochroni Ciebie i Twoją rodzinę przed niepotrzebnym stresem.

 

Wirtualne biuro w Warszawie lub Gdańsku — Co nas wyróżnia?

 

Nasze wirtualne biuro jest zlokalizowane pod adresem ul. Hoża 86/210 w Warszawie oraz w Gdańsku na ul. Zawodzie 20. Ponieważ virtoffice.pl został zaplanowany przez przedsiębiorców z wieloletnim stażem Nasze usługi są dostosowane do rzeczywistych potrzeb przedsiębiorcy. Wyróżnia nas to, że oferujemy przestrzeń z możliwością do pracy. Jedną z zalet wynajmu wirtualnego biura u nas jest oznakowanie logiem Twojej firmy w czasie gdy je użytkujesz, ewentualnej konferencji czy kontroli urzędniczej. Warto pamiętać, że urzędy wymagają oznakowania Twojej firmy podczas kontroli.

 

Pracownicy virtoffice.pl są do twojej dyspozycji w godz. 09:00 – 17:00, w tym czasie odbiorą korespondencje i będą reprezentować Twoją firmę w ramach otrzymanych autoryzacji. Coraz częściej można napotkać się z sytuacją, w której listonosz zostawia awizo, bez próby doręczenia pisma lub przesyłki. U nas unikniesz tego problemu. Współpracujemy z listonoszami którzy dostarczają listy na czas, a powiadomienie o otrzymanej korespondencji wyślemy Ci jeszcze w dniu jej otrzymania.

 

Wybierając wirtualne biuro w Warszawie lub Gdańsku od virtoffice.pl zarabiasz koncentrując się na procesach, które przynoszą zysk. Pozostałymi procesami zajmą się pracownicy virtoffice.pl,

 

Skorzystaj z naszej oferty